Facebook

Wydarzenia

Konferencja Okrągłego Stołu


Konferencja Okrągłego Stołu

pobierz jako PDF
download PDF

 

Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego - (ang. World Telecommunication and Information Society Day) obchodzony jest corocznie w dniu 17 maja, począwszy od 1969 r. Data ta przypada w rocznicę założenia Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego ITU (ang. International Telecommunication Union) w dniu 17 maja 1865 r., kiedy to w Paryżu podpisano pierwszą Międzynarodową Konwencję Telegraficzną. W 1973 r. wydarzenie to zostało oficjalnie zainicjowane na Konferencji Pełnomocników ITU w Malaga–Torremolinos w Hiszpanii.

O historii Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego czytaj więcej na stronie ITU.

Każdego roku wybierany jest wiodący temat obchodów, a wydarzenia z okazji tego tematu odbywają się na całym świecie w tym także w Polsce.

W naszym Kraju, od ponad ćwierćwiecza, organizatorem obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji a następnie Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich. W ich ramach co roku organizowana jest Konferencja Okrągłego Stołu - pod hasłem „Polska w drodze do Społeczeństwa Informacyjnego”, rozszerzonym zazwyczaj o hasło Dnia, ustalane corocznie na szczeblu światowym przez ITU.

Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili