Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


Światowe Dni Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego 2019 – Przesłanie od sekretarza generalnego ITU

ŚDTiSI 2019 – Przesłanie od sekretarza generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), Houlina Zhao

Standaryzacja narzędziem budowy mostów  wspomagających rozwój

​W dniu 17 maja będziemy obchodzić 50. Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego.

W tym roku skoncentrujemy się na problemie likwidacji luki normalizacyjnej.

Określanie norm jest jednym z podstawowych filarów misji ITU jako organizacji wyspecjalizowanej ONZ do spraw technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Gdy chcemy połączyć się z Internetem, obejrzeć imprezę sportową w telewizji, posłuchać radia w samochodzie czy włączyć film na smartfonie, taką możliwość dają nam właśnie normy ITU.

Wprowadzane obecnie normy 5G, szczególnie w połączeniu ze sztuczną inteligencją, będą obejmować szereg nowych zastosowań, które już wkrótce staną się dla nas czymś oczywistym – poczynając od samochodów bez kierowcy, a kończąc na bezpieczniejszych, inteligentnych miastach.

Normy ITU zapewniają innowacyjność, otwierają globalne rynki oraz stymulują działalność innowacyjną i rozwój. Odnoszą z nich korzyści zarówno kraje rozwinięte, jak i kraje rozwijające się.

Dzięki nim zwiększa się tempo rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych w kontekście wszystkich celów zrównoważonego rozwoju.

Wzywam państwa członkowskie ITU, członków branżowych, małe i duże przedsiębiorstwa, środowisko naukowe, a także siostrzane organizacje ONZ, naszych partnerów i wszystkie zainteresowane strony do wspierania programu ITU „Likwidacja luki normalizacyjnej” oraz celu powszechnego dobrobytu i dobrostanu.

Czytaj więcej - XX jubileuszowa Konferencja Okrągłego Stołu ŚDTiSI 2019 

 Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili