Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF--
download PDF


„PROFESOR PIOTR WOLAŃSKI - CZŁOWIEK I DZIEŁO" – ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ

W Muzeum Politechniki Warszawskiej od 9 maja do 31 sierpnia 2024 r. oglądać można wystawę „Profesor Piotr Wolański - człowiek i dzieło" poświęconą temu wybitnemu naukowcowi z Politechniki Warszawskiej związanemu najpierw z Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, później z Instytutem Lotnictwa – Sieci Badawczej Łukasiewicz, gdzie zbudował zespół  zajmujący się kosmicznymi technologiami.
Wystawa „Profesor Piotr Wolański – człowiek i dzieło” gromadzi pamiątki związane z kosmiczną działalnością Profesora i jego osiągnięciami (takie jak m.in. zdjęcia z dedykacjami astronautów NASA, medale i dyplomy) oraz dokumentuje aktywność na forum międzynarodowym. Na wystawie można zobaczyć m.in. modele satelitów PW-Sat i PW-Sat 2, opracowane przez Studenckie Koło Astronautyczne (działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa), którego Profesor był założycielem i opiekunem.

Ekspozycja będzie również dostępna w ramach Nocy Muzeów, której szczegółowy program znajduje się na stronie Politechniki Warszawskiej:

https://www.pw.edu.pl/aktualnosci/noc-muzeow-2024-na-politechnice-warszawskiejNewsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili