Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


Posiedzenie prezydium Rady Firm Przemysłu Elektrotechnicznego i Energetyki

W dniu 20 listopada 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie prezydium Rady Firm Przemysłu Elektrotechnicznego i Energetyki SEP. Tym razem zespół nasz zagościł w  gościnnych progach firmy ABB w jej siedzibie w Warszawie-Międzylesiu.

W posiedzeniu, któremu przewodniczył Jerzy Kurella uczestniczyli następujący Członkowie prezydium Rady: Stefan Granatowicz, Aleksander Gul, Andrzej Kubowicz, Andrzej Legieżyński, Ryszard Migdalski, Jan Musiał, Jacek Nowicki Stanisław Toborek. Gościnnie udział w spotkaniu wzięli Zbigniew Belina reprezentujący koło SEP w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych oraz Marcin Ocioszyński – dyrektor Biura Badawczego ds. Jakości SEP.

Spotkanie poświęcone było m.in. omówieniu przebiegu konferencji „Rozwój partnerskich relacji pomiędzy inwestorem a wykonawcą w energetyce”, która odbyła się podczas ostatnich targów ENERGETAB 2018 w Bielsku Białej.

Dyskutowano m.in. potrzebę rozszerzenia działań związanych z budową partnerskich relacji inwestor-wykonawca. Wydaje się, że działania te bardzo dobrze rozwijają się w PSE, ale warto aby w podobny sposób potraktowały je duże krajowe spółki dystrybucyjne. Kolejnym ciekawym zagadnieniem była przyszłość polskiego miksu energetycznego, szczególnie w kontekście planów budowy dużych morskich elektrowni wiatrowych w pasie polskich wód przybrzeżnych na Bałtyku.

Na zakończenie zebrani zapoznali się z krótką prezentacją pokazującą  dokonania  ABB Sp. z o. o.  w  zakresie  zrobotyzowanych  gniazd  aplikowanych  w  polskim  przemyśle przede wszystkim związanych z systemami pakowania produktów na liniach produkcyjnych. Po części teoretycznej przyszła kolej na fascynującą prezentację robotów przemysłowych ABB.

Odbyło się także krótkie spotkanie robocze z Pawłem Łojszczykiem - prezesem zarządu, dyrektorem zarządzającym ABB Sp. z o. o. podczas którego dyskutowano m.in. udział ABB w zaplanowanym na 2-3 kwietnia 2019 r. III. Kongresie Elektryki Polskiej.

 

Opracował:
Jacek Nowicki, SG SEP

Galeria zdjęć
Fot. Jacek Nowicki – SG SEP


Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili