Facebook

Nekrologipobierz jako PDF--
download PDF


ZMARŁ TRAGICZNIE Ś.P. RADOSŁAW FIGURA

   Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 4 sierpnia 2023 r. w wieku zaledwie 45 lat zmarł tragicznie nasz Serdeczny Kolega dr inż. Radosław Figura. Absolwent studiów magisterskich Politechniki Warszawskiej na Wydziale Elektrycznym i studiów doktorskich na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym (UTH) im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Wiceprezes Zarządu i Skarbnik Oddziału Radomskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

   Dr inż. Radosław Figura był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego na Wydziale Transportu, Elektrotechniki i Informatyki oraz Kierownikiem Kształcenia Praktycznego i jednocześnie absolwentem Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu.

   Zaangażowany w działalność społeczną w stowarzyszeniu kierował laboratorium fotowoltaicznym, przewodniczył sekcji odnawialnych źródeł energii, był członkiem Polskiego Komitetu Elektromobilności i Magazynowania Energii SEP, oraz członkiem Zespołu Ekspertów SEP.

   Pełnił funkcję Prezesa Koła przy UTH. Od 2014 r. Członek Zarządu Oddziału Radomskiego SEP, a od 2018 r. Wiceprezes OR ds.Innowacyjności i Skarbnik Oddziału. Członek Komisji Kwalifikacyjnej przy OR. Radosław Figura był delegatem na XL Walny Zjazd Delegatów w Bydgoszczy we wrześniu 2022 r. 

   Za swą działalność został odznaczony wieloma odznaczeniami stowarzyszeniowymi:

  • Srebrną Odznaką Honorową SEP
  • Medalem im. prof. Janusza Groszkowskiego
  • Medalem im. inż. Michała Doliwo-Dobrowolskiego
  • Medalem Oddziału Radomskiego

   Łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi Zmarłego i głęboko odczuwamy tą wielką stratę. 

   Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili