Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF--
download PDF


ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA NAJAKTYWNIEJSZE KOŁO SEP

Niedawno wyszliśmy z pandemii, która mocno ograniczała naszą społeczną działalność. W Konkursie za rok 2021 uczestniczyły tylko 22 Koła. W następnym roku 2022 już 43, ale jakże daleko do rekordu z roku 1986 , kiedy to w Konkursie uczestniczyło aż 87 Kół. Pandemia nas sporo nauczyła. Wiele działań: zebrania Koła, sympozja, seminaria odbywają się w formule online, bądź hybrydowej, łączącej bezpośrednie spotkania z formułą zdalną. Jeszcze nie w Konkursie za rok 2023, ale w latach następnych znajdzie to odzwierciedlenie w zasadach organizacji Konkursu. W najbliższych dniach Centralna Komisja Oddziałów i Kół SEP przedłoży do zaopiniowania Centralnej Komisji Organizacyjnej SEP znowelizowane regulaminy konkursów na Najaktywniejsze Koło, jak i na Najaktywniejszy Oddział, po czym dokumenty te, po ich zatwierdzeniu przez Zarząd Główny SEP, zostaną opublikowane na stronie internetowej ZG SEP zastępując dotychczasowe uregulowania.

Warto startować w Konkursie. W Międzynarodowym Dniu Elektryka (zwanym również Dniem André Marie Ampère’a, obchodzonym na początku czerwca każdego roku), kiedy są ogłaszane wyniki „Konkursu na Najaktywniejsze Koło”, będzie okazja do spotkania się z prezesami innych Kół. W koleżeńskiej rozmowie można będzie wymienić się doświadczeniami z pracy w Kołach i wzajemnie zainspirować do dalszej działalności. Wiem z doświadczenia, że zgłoszenie Koła do Konkursu wymaga pewnego wysiłku, a niekiedy przełamania się, ale warto podjąć ten trud.

Jeszcze raz gorąco zachęcam do uczestnictwa w „Konkursie na Najaktywniejsze Koło SEP” za rok 2023. Regulamin Konkursu wraz z załącznikami (zgłoszenie do Konkursu oraz zasady zaliczania punktów konkursowych) znajdziecie Państwo na stronie internetowej SEP w zakładce Monitor. Zgłoszenie do Konkursu za rok 2023 powinno dotrzeć poprzez Oddział do Zarządu Głównego do dnia 15 marca 2024 roku.

Serdecznie pozdrawiam,

Andrzej Klaczkowski

Przewodniczący Centralnej Komisji Oddziałów i Kół SEP

 Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili