Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


Zapraszamy na webinarium EUREL - Suwerenność Technologiczna w Unii Europejskiej

   Szanowni Państwo,

   EUREL, Konwencja Narodowych Stowarzyszeń Inżynierów Elektryków w Europie, zaprasza na kolejne zdalne spotkanie - webinarium EUREL eMeetup.

   Temat: Suwerenność Technologiczna w Unii Europejskiej

   Termin: 27 stycznia 2022;  godz. 14:00 – 15:30 (CET/Warszawa)

   Miejsce: online - platforma Zoom

   Język: angielski

   Rejestracja: https://zoom.us/webinar/register/WN_9dEyf0KaTO2kbgb6ffAWIQ

   W wystąpieniu programowym (keynote speech) prof. dr inż. Hans Dieter Schotten – prezes VDE ITG przedstawi zagadnienia podstawowe, które są konieczne do uzyskania lub odzyskania suwerenności technologicznej. Omówi także zalecenia/wnioski oparte na badaniach EUREL dotyczących suwerenności technologicznej, opublikowane w 2021 r. Następnie w dyskusji okrągłego stołu wezmą udział: Patrick Bezombes – konsultant w AFNOR, przewodniczący CEN-CENELEC Workshop on Digital Technology; Jakub Christoph – sekretarz generalny CEPIS. Tematyka dyskusji: Jaki jest stan suwerenności technologicznej/cyfrowej w UE? Jakimi obszarami należy się pilnie zająć? W jaki sposób standaryzacja może pomóc w osiągnięciu suwerenności cyfrowej? Czy UE jest na dobrej drodze od czasu jej ostatnich propozycji legislacyjnych?

   Informacje dotyczące uczestników spotkania, akronimy, linki podane są w poniższym pliku do pobrania:

   20220111-Text-DescriptionWebinar-News (21.01.2022).pdf

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną publikacją EUREL (plik pdf), dotycząca studium problematyki suwerenności technologicznej w UE, dostępnej na stronie:
https://www.eurel.org/resource/blob/2108492/03f491c010202c9d181f2e58f8de90d1/study-on-technological-sovereignty--1--data.pdf.Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili