Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


Zapraszamy na konferencję prasową III KEP – 28 marca 2019 r. godz. 10:00

 

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ PRZED III KONGRESEM ELEKTRYKI POLSKIEJ

sala prezydialna Zarządu Głównego SEP

28 marca 2019 r., godz. 10.00

W imieniu dr. inż. Piotra Szymczaka - prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) i prof. Andrzeja Jakubiaka - przewodniczącego Komitetu Sterującego III Kongresu Elektryki Polskiej, zapraszam na konferencję prasową przed III KEP.

Konferencja odbędzie się 28 marca 2019 r. (czwartek), w sali prezydialnej Zarządu Głównego SEP, ul. Świętokrzyska 14, III piętro o godz. 10.00.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich to największe i jedno z najstarszych stowarzyszeń naukowo-technicznych sfederowanych w Naczelnej Organizacji Technicznej, które w 2019 r. obchodzi 100-lecie swojej działalności.

Stowarzyszenie zrzesza przedstawicieli nauki i gospodarki, przedsiębiorców i pracowników z obszaru elektrotechniki, energetyki i elektroenergetyki, elektroniki, informatyki i telekomunikacji, radiotechniki, optoelektroniki, bioniki, automatyki i robotyki oraz innych dziedzin pokrewnych.

Do najważniejszych zadań, jakie stawia przed sobą SEP, należy m.in. propagowanie wykorzystywania elektryki dla wszechstronnego, zrównoważonego rozwoju Polski, inicjowanie i popieranie twórczości naukowej i technicznej we wszystkich dziedzinach elektryki; działanie na rzecz gospodarki energetycznej w zakresie: wytwarzania, przetwarzania, przesyłania, dystrybucji i użytkowania paliw i energii we wszystkich postaciach oraz eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci; popularyzacja bezpiecznego
i racjonalnego użytkowania wyrobów elektrycznych oraz energii elektrycznej.

SEP, w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia, organizuje w dniach 2-3 kwietnia br. III Kongres Elektryki Polskiej, który odbędzie się pod hasłem „Elektryka. Edukacja. Przemysł. Stowarzyszenie.”

Organizatorzy III Kongresu planują przedyskutowanie szerokiego spektrum problematyki szeroko rozumianej nowoczesnej elektryki - elektrotechniki, elektroenergetyki, elektroniki, informatyki i dyscyplin pokrewnych, a w tym nowe technologie w przemyśle.

Prace Kongresu przebiegać będą podczas sesji plenarnych i w pięciu sekcjach tematycznych:

  • przemysł elektrotechniczny i elektroenergetyka;
  • inżynieria elektryczna w transporcie;
  • elektronika, telekomunikacja i informatyka;
  • kształcenie kadr elektryków oraz rola Stowarzyszenia w tym procesie;
  • historia elektryki i Stowarzyszenia.

O celach Kongresu, a także o Stowarzyszeniu - jego historii i tradycjach poinformujemy podczas konferencji prasowej, na którą serdecznie zapraszam.

 

Janusz M. Kowalski

Rzecznik prasowy III KEPNewsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili