Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


XXI OGÓLNOPOLSKIE DNI MŁODEGO ELEKTRYKA - POZNAŃ, 07-10.11.2019 R.

 

         Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

  Mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją w dziedzinie transportu publicznego oraz indywidualnego. Według planów rządu do końca 2020 r. ma powstać ok. 6 tys. punktów ładowania energii elektrycznej oraz 400 punktów ładowania dużej mocy, a także 70 punktów tankowania CNG, rozmieszczonychw 32 aglomeracjach miejskich i na obszarach gęsto zaludnionych. Do 2028 roku po polskich drogach ma się poruszać blisko 3 tys. autobusów elektrycznych.
 

   Te dane pokazują, że głównym obszarem działania wielu młodych inżynierów będzie właśnie elektromobilność.

   Pragnąc sprostać wyzwaniom XXI wieku Wydział Elektryczny Politechniki Poznańskiej otworzył studia o charakterze praktycznym związane z tymi zagadnieniami, na których studenci mają szansę dołożyć własną cegiełkę do zbudowania nowoczesnej, efektywnej energetycznie i niezakorkowanej Polski.

   Z tych powodów XXI ODME powinno odbyć się w Poznaniu pod hasłem:

„Elektromobilność i efektywne zarządzanie energią elektryczną – wyzwania dla młodych elektryków na nowe 100 lat”.

   Od elektromobilności nie ma już odwrotu. Świadomość tego, co czeka nas w przyszłości pozwoli lepiej przygotować się na nadchodzące czasy. Podczas XXI ODME w Poznaniu pragniemy przedstawić istniejące rozwiązania i obecnie obrane kierunki rozwoju, a także zastanowić się nad możliwymi alternatywami dla problematycznych zagadnień elektromobilności. Chcemy także zwrócić uwagę na konieczne zmiany w systemie zarządzania energią elektryczną, które trzeba wprowadzić aby dostosować polski system do zmieniającego się świata
i ewoluujących potrzeb konsumenckich.

   W imieniu Akademickiego Koła SEP przy Politechnice Poznańskiej wyrażam wielką nadzieję, że w 2019 roku spotkamy się w Poznaniu!

Jakub Głuchowski
Prezes Akademickiego Koła SEP
przy Politechnice Poznańskiej

 

POBIERZ INFORMATOR ODME-2019 W PDF

LINK DO STRONY WYDARZENIANewsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili