Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


WERNISAŻ WYSTAWY „ELEKTRYCZNA DUSZA”

   Kolejną imprezą dla uczczenia jubileuszu 100-lecia Oddziału Zagłębia Węglowego SEP jest wystawa fotografii i malarstwa „Elektryczna dusza”. Wernisaż wystawy odbył się w dniu 7 października br. w Galerii Teatru KOREZ w Katowicach. 

   Wystawę otworzyli - prezes OZW SEP prof. Jerzy Barglik oraz członek zarządu OZW Aneta Szubert Współorganizatorem wydarzenia jest Energoprojekt Katowice S.A. Po wystawie oprowadzali autorzy wystawionych prac. W wernisażu uczestniczyła rodzina nieżyjącego już artysty malarza – Tadeusza Dacko.

 

     

Otwarcie wystawy „Elektryczna dusza”

 

   Wchodząc do Galerii, w pierwszej części sali wystawione są prace fotografii artystycznej. Prezentowane są dzieła czwórki artystów:   Izabeli Mikrut, Wiktorii Rożnowskiej, Adama Raina i Krzysztofa Stasiuka.

 

   

Fotografie Izabeli Mikrut i Adama Raina

 

   Artyści ci wywodzą się z bytomskiego środowiska artystycznego. Tam kształtowały się ich osobowości twórcze.

   W drugiej części Galerii wystawione są prace malarskie Doroty Kuźnik i Tadeusza Dacko. Obrazy Doroty Kuźnik  skłaniają zwiedzającego do głębokiej refleksji i ponownego zdefiniowania pojęć „piękna” i „brzydoty”.  Zainteresowanych pracami Doroty Kuźnik  zachęcam do odwiedzenia jej strony www.kuznikart.com

 

   

Fot. Obrazy Doroty Kuźnik

 

   Malarstwo Tadeusza Dacko ukazuje piękno otoczenia, przyrody. Jest artystycznym zapisem Jego wspomnień, marzeń, przeżyć. Na pierwszym z zamieszczonych poniżej  obrazów cerkiewka  w Komańczy, która niedługo po jej namalowaniu spłonęła! Na szczęście po wielu latach została odbudowana i znów możemy podziwiać jej piękno. Obok widok Lwowa, rodzinnego miasta Autora. Widok niezwykły, bo po wielu latach odtworzony po prostu….. z pamięci.

 

Tadeusz Dacko: Cerkiew w Komańczy przed spaleniem (1977 r.)      

 

Tadeusz Dacko: Lwów  (wspomnienie)

 

   Zwięzłe  informacje o artystach prezentujących swoje prace na wystawie „Elektryczna Dusza” na plakacie poniżej.

   Wystawa czynna jest codziennie  w  godz. 10:00 – 16:00 oraz po spektaklach Teatru Korez. Zapraszamy! Finisaż wystawy zaplanowano na poniedziałek 4 listopada.

 

Opracowała:

Barbara Adamczewska

OZW SEPNewsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili