Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


Warszawski finał konkursu EUREL International Management Cup 2019

   W dniach 18-20 września 2019 r. w Warszawie odbył się finał konkursu International Management Cup organizowanego przez EUREL (ang. The Convention of National Associations of Electrical Engineers of Europe). Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Prezes Zarządu FSNT NOT Pani Ewa Mańkiewicz-Cudny.

   EUREL International Management Cup polega na współzawodnictwie w symulacjach procesów biznesowych, obejmujących wszystkie strategiczne obszary zarządzania dużą firmą, takie jak produkcja, marketing, sprzedaż, zaopatrzenie, zarządzanie zasobami ludzkimi, inwestycje oraz dbałość o ekologię. Metoda jest wykorzystywana w szkoleniach pracowników z obszaru zarządzania w firmie Siemens.

   Konkurs od 2008 roku prowadzi "guru" tej imprezy Dr Joachim Fischer z Monachium. 

   W tym roku w konkursie na etapie eliminacji wzięło udział 29 drużyn (96 uczestników) z pięciu organizacji członkowskich EUREL: VDE (Niemcy), SEP (Polska), SIER (Rumunia), EZS (Słowenia), OVE (Austria).

   Po sześciu tygodniach rywalizacji, pięć najlepszych drużyn wzięło udział w finałach, które w tym roku odbyły się w Warszawie i tradycyjnie odbywały się równolegle do obrad Walnego Zgromadzenia (ang. General Assembly) EUREL.

   Podczas finałów w Warszawie odbyło się 5 rund symulacyjnych. Ostatecznie wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Miejsce

Skład drużyny

Organizacja

1

Maximilian Schwind

VDE

Peter Wern

2

Bartłomiej Bladowski

SEP

Mateusz Breza

Cezary Drozd

Natalia Wojciechowska

3

Rok Rečnik

EZS

Ana Kerbler

Gašper Habjan

 

   W czasie wolnym od rozgrywek, finaliści mieli okazję wziąć udział w warsztatach z zakresu budowania zespołów, zwiedzić stare miasto oraz Zamek Królewski w Warszawie, a także uczestniczyli we wspólnej kolacji z przedstawicielami EUREL-u spotykacjącymi się równolegle w Biurze SEP w Warszawie na spotkaniach General Assembly i ExCo/BoD.

   Konkurs prowadzony był przez Joachima Fischera, który opiekuje się tą ważną imprezą już od 2008 roku. Bezpośrednio zaangażowani w prace na rzecz komitetu organizacyjnego byli: Jarosław Krysiak – SEP Oddział Wrocław, Julia Solecka oraz Wojciech Gaweł – SEP Oddział Gdańsk, Przemysław Twardy – SEP Oddział Kraków, Karol Roliński – SEP O. Warszawa, Anna Dzięcioł – Biuro SEP, Jacek Nowicki – sekretarz generalny SEP, oraz prof.  Mieczysław Ronkowski – przewodniczący Centralnej Komisji Współpracy z Zagranicą, SEP Oddział Gdańsk.

   Komitet Organizacyjny pragnie podziękować wszystkim osobom, których zaangażowanie i wsparcie w realizację przyczyniły się do sukcesu i sprawnego przebiegu tegorocznej edycji EUREL IMC.

 

Opracowali:

Julia Solecka –  SEP Oddział Gdańsk,

Jarosław Krysiak – SEP Oddział Wrocław

 

 Konkurs EUREL IMC przez 3 kolejne dni odbywał się w sali E Warszawskiego Domu Technika NOT im. Igacego Łukasiewicza

 

Zespół EUREL1C5  z Rumunii (SIER) - Marian Paraschiv i Victor Geambasu

 

Zespół EUREL3C2  z SEP Oddział Poznań - Karol Kaczmarek, Lidia Kawka i Michał Kosecki

 

Zespół EUREL2C1  z SEP Oddział Gdańsk - Bartłomiej Bladowski, Mateusz Breza, Cezary Drozd i Natalia Wojciechowska

 

Zespół EUREL4C1  ze Słowenii (EZS) - Anna Kerbler, Rok Rečnik i Gašper Habjan

 

Zespół EUREL5C4  z Niemiec (VDE) - Maximilian Schwind i Peter Wern

 

Warszawską edycję konkurusu EUREL IMC poprowadził "guru" tej imprezy - Dr Joachim Fischer

 

Dr Joachim Fischer i finaliści konkursu

 

W piątkowe popołudnie 20 września w Sali Różanej restauracji "Avangarda" na parterze Warszawskiego Domu Technika Joachim Fischer ogłasza wyniki konkursu EUREL IMC 2019 

 

Zwycięski zespół reprezentujący VDE z Niemiec: Maximilian Schwind i Peter Wern w towarzystwie nowowybranego prezydenta EURELU Hansa Heinza Zimmera (VDE) - z lewej i Jacka Nowickiego - sekretarza generalnego SEP, który właśnie zakończył roczną prezydencję w EURELU sprawowaną w imieniu SEP w roku Jubileuszu 100-lecia SEP

 

Jacek Nowicki w imieniu gospodarzy dziękuje uczestnikom i organizatorom konkursu EUREL International Management Cup

 

Wystąpienie podsumowujące Joachima Fischera

 

Aplauz dla Joachima Fischera - organizatora trzynastu edycji konlursu EUREL IMC

 

Głos zabiera Hans Heinz Zimmer - prezydent EUREL-u w kadencji 2019-20

 

Do udanej realizacji warszawskiej edycji EUREL International Management Cup w szczególny sposób przyczynili się młodzieżowi działacze SEP. Na zdjęciu od lewej: Jarosław Krysiak – SEP Oddział Wrocław (przewodniczący zespołu oraganizacyjnego IMC 2019 a zarazem przewodniczący Centralnej Komisji Młodzieży i Studentów SEP), Julia Solecka – SEP Oddział Gdańsk (jedna z laureatek ubiegłorocznej edycji IMC w Wiedniu), Karol Roliński – SEP Oddział Warszawa i Przemysław Twardy – SEP Oddział Kraków

[autorzy zdjęć: Dominik Czeschka, Anna Dzięcioł, Jarosław Krysiak, Jacek Nowicki]Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili