Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


Sukces polskiej reprezentacji w EUREL International Management Cup (IMC)

Tradycyjnie, jak co roku, obradom Walnego Zgromadzenia EUREL, które odbyło się w dniach 13 – 14 września 2018 r. w Wiedniu (Austria), towarzyszyła finałowa runda i ceremonia wręczenia nagród laureatom konkursu  EUREL International Management Cup (EUREL IMC). Konkurs ten od lat prowadzony przez Heinza-Joachima Fischera, służy sprawdzeniu umiejętności młodych profesjonalistów z różnych krajów w zarządzaniu w biznesie.

W tym roku, w szranki konkursu stanęły drużyny z czterech organizacji członkowskich EUREL: VDE (Niemcy), SEP (Polska), SIER (Rumunia), EZS (Słowenia).

SEP reprezentowali studenci Politechniki Gdańskiej – członkowie SEP Oddział Gdańsk:

  • Wojciech Gaweł

  • Marcin Podlewski

  • Katarzyna Sadłucka

  • Julia Solecka

 

W wyniku ostrej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna z Polski.

 

Kolejno uplasowały się zespoły z Niemiec, Rumunii i Słowenii.

 

Uroczystego wręczenie dyplomów uczestnikom konkursu dokonał osobiście Dr. Franz Hofbauer z Austriackiego Stowarzyszenia Elektrotechnicznego  – prezydent EUREL-u w kadencji 2017-2019. Uroczystość odbyła się w przepięknej dziewiętnastowiecznej Sali budynku Palais Eschenbach – Haus der Ingenieure należącym do austriackich stowarzyszeń technicznych przy ulicy Eschenbachgasse 9 w Wiedniu, którą otworzył po raz pierwszy w 1867 r. cesarz Franciszek Józef I.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa naszym młodym profesjonalistom, których znakomity sukces zbiegł się z objęciem prezydencji EUREL-u przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich na jubileuszową kadencję 2018-19.

 

                                                                            Opracował: Jacek Nowicki,

SG SEPNewsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili