Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


SPOTKANIE ROBOCZE VDE-SEP

   W dniu 27 sierpnia w Biurze SEP w Warszawie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli Stowarzyszenia VDE (niem. Verband der Elektrotechnik, Elektronik und Informationstechnik) i SEP.

   Na spotkaniu VDE reprezentowali Pan Markus Erbe – dyrektor sprzedaży z VDE Institute z Offenbach oraz Pan Marek Dura – przedstawiciel VDE w Polsce.

   Ze strony SEP spotkaniu przewodniczył wiceprezes SEP Marek Grzywacz. Obecni byli również prof. Mieczysław Ronkowski – przewodniczący Centralnej Komisji Współpracy z Zagranicą SEP, prof. Dionizy Saniawa - wiceprzewodniczący Centralnej Komisji Młodzieży i Studentów SEP, dr Marcin Hołub - wiceprzewodniczący Centralnej Komisji Współpracy z Zagranicą SEP, Marcin Ocioszyński – dyrektor Biura Badawczego ds. Jakości SEP oraz Jacek Nowicki – sekretarz generalny SEP.

   Podczas spotkania omówiono sprawy nowej umowy o wzajemnej współpracy obu Stowarzyszeń. W przeszłości zawarte były już trzy takie porozumienia: w 1978, 1983 i 1995 roku. Nowa umowa przystosowana będzie do nowych warunków społeczno-gospodarczych, w których Polska i Niemcy są bliskimi partnerami w Unii Europejskiej.

  Podkreślono znakomicie układającą się współpracę pomiędzy BBJ SEP a VDE Institute w zakresie badań i certyfikacji urządzeń i komponentów elektrycznych.

   Szeroko dyskutowano sprawy współpracy w zakresie wymiany młodzieżowej i aktywizacji młodego pokolenia dla podejmowania studiów na kierunkach technicznych wyższych uczelni, w tym związanych z elektrotechniką, elektroniką i dziedzinami pokrewnymi. Rozmowy dotyczyły również działalności wydawniczej obu Stowarzyszeń a także możliwości współpracy w zakresie szkoleń i egzaminów.

Opracował:

Jacek Nowicki,

SG SEPNewsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili