Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


SPŁYW KAJAKOWY CZARNĄ HAŃCZĄ

   W dniach 29-30.06.2019 r. Koło Nr 6 przy ELMO S.A. z Oddziału Siedleckiego SEP zorganizowało spływ kajakowy Czarną Hańczą oraz wycieczkę po Suwałkach i Suwalskim Parku Krajobrazowym.

   Tym razem płynęliśmy Czarną Hańczą, największą rzeką Suwalszczyzny, od Maćkowej Rudy do Stanicy Wodnej Frącki. Trasa spływu przebiegała przez malownicze tereny Suwalszczyzny i częściowo po terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Spływy kajakowe organizowane przez koło cieszą się dużą popularnością wśród jego członków. Jest to sposób na aktywny wypoczynek w miłej atmosferze.

   Natomiast w następnym dniu uczestniczyliśmy w wycieczce objazdowej po Suwalszczyźnie. Trasę wycieczki zaczęliśmy od Suwałk, następnie pojechaliśmy do Suwalskiego Parku Krajobrazowego, w którym występuje krajobraz polodowcowy z licznymi wzniesieniami morenowymi, kemowymi, dolinami rzecznymi, jeziorami oraz głazowiskami. Na terenie Parku odwiedziliśmy Cisową Górę, Smolniki i Jezioro Hańcza. Dalej pojechaliśmy do trójstyku granic "Wisztyniec", gdzie zbiegają się granice Polski, Litwy i Rosji. Wycieczka była bardzo ciekawa zwłaszcza dzięki przewodnikowi Panu Janowi Bacewiczowi, który bardzo ciekawie opowiadał o historii i atrakcjach turystycznych. Swoje opowiadania okraszał dowcipami w gwarze suwalskiej.

 

oprac. Sławomir Laskowski – Prezes Oddziału Siedleckiego SEP

 

Uczestnicy spływu

 

Początek spływu

 

Przerwa na śniadanie

 

Czarna Hańcza

 

Czarna Hańcza

 

Czarna Hańcza

 

Wigry

 

Widok z Cisowej Góry

 

Widok na Cisową Górę

 

Jezioro HańczaNewsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili