Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


PIERWSZE EGZEMPLARZE MEDALU 100-LECIA SEP GOTOWE

   W dniu 27 maja 2019 r. Biuro SEP otrzymało z Mennicy Polskiej S.A. pierwsze egzemplarze Medalu 100-lecia SEP, które wręczone zostaną na XXXIX Nadzwyczajnym Walnym Zjeździe Delegatów SEP w Warszawie w dniu 7 czerwca 2019 r. w 100. rocznicę utworzenia SEP. Pierwsza wyprodukowana w Mennicy seria liczy 100 sztuk. 

   Autorką projektu Medalu 100-lecia jest znana w kraju i zagranicą gdańska rzeźbiarka i medalierka Pani Dobrochna Surajewska - czytaj więcej

   Medal ma 70 mm średnicy. Jego awers przedstawia stylizowane napisy związane z jubileuszem oraz logo SEP. Rewers przedstawia alegoryczną postać kobiecą - boginię elektryczności władającą promieniami elektromagnetycznymi oraz hasło "Tradycja. Energia. Przyszłość 1919 - 2019".

   Medal został ustanowiony z myślą o podtrzymaniu pamięci o początkach Stowarzyszenia i Zjeździe Założycielskim SEP, który odbył się w dniach 7 - 9 czerwca 2019 r. a także założycielach SEP - ich profesjonalizmie w zakresie szeroko rozumianej elektryki, partiotycznym entuzjazmie przejawiającycm się w skutecznym działaniu na rzecz elektryfikacji Polski, tworzeniu rodzimego przemysłu elektrotechnicznego, rozbudowie sieci elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej, organizowaniu szkolnictwa elektrotechnicznego, tworzeniu placówek naukowo-badawczych, opracowywaniu polskiego słownictwa, norm i przepisów.

Tekst i zdjęcia: 

Jacek Nowicki, SG SEP

Awers medalu umieszczonego w futerale wraz z certyfikatem Mennicy Polskiej

 

 

Rewers z alegoryczną postacią kobiecą - boginią elektryczności władającą promieniami 

 

Awers, rewers, certyfikat Mennicy i godło 100-lecia wytłoczne na wieczku futerału.

 

Obwoluta futerału Medalu 100-lecia SEP

 Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili