Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


OSTATNIE POŻEGNANIE - STANISŁAW MACIEJ DĄBROWSKI (1938-2019)

   Z głębokim żalem informujemy o śmierci Kol. Stanisława Macieja Dąbrowskiego - prezesa Oddziału Gdańskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich w latach 2006-2010. 

   Stanisław Maciej Dąbrowski urodził się 14 kwietnia 1938 roku w Zduńskiej-Woli. Studiował w Politechnice Poznańskiej na Wydziale Elektrycznym, w roku 1966 uzyskał dyplom magistra inżyniera elektryka. Pracę zawodową rozpoczął w Z.C.P. Włocławek jako kierownik laboratorium elektroenergetycznego, następnie pracował jako projektant – inspektor nadzoru w BP „Prosynchem” Gliwice O/Włocławek – Zakłady Azotowe. Po przeniesieniu się do Gdańska w 1973 roku został zatrudniony na stanowisku kierownika zespołu – głównego projektanta w BP „Bipronaf” Kraków – Rafineria Gdańska, aż do przejścia na emeryturę. W okresie pracy zawodowej uzyskał liczne dodatkowe umiejętności i uprawnienia – nauczyciela szkół zawodowych, wykładowcy SEP, uprawnienia budowlane bez ograniczeń, rzeczoznawcy SEP, państwowego rzeczoznawcy budowlanego i biegłego sądowego.

   Do SEP wstąpił w 1966 roku. Był współzałożycielem i wieloletnim przewodniczącym koła zakładowego SEP nr 64 przy Rafinerii Gdańskiej (obecnie Grupa LOTOS SA), a przez kilkanaście lat przewodniczącym Sekcji Instalacji i Urządzeń Elektrycznych Oddziału Gdańskiego. Od 1980 roku był członkiem Zarządu Oddziału, a w latach 2006-2010 pełnił funkcję prezesa Oddziału Gdańskiego SEP. Był członkiem Centralnej Komisji Sekcji Instalacji i Urządzeń Elektrycznych Zarządu Głównego SEP (od 1993 roku), kierownikiem Ośrodka Rzeczoznawstwa SEP w Gdańsku (od 2006 roku) oraz członkiem Zarządu Oddziału NOT w Gdańsku (od 2008 roku). Za działalność zawodową i stowarzyszeniową uhonorowany został Srebrnymi i Złotymi Odznakami Honorowymi SEP oraz NOT, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz medalami stowarzyszeniowymi Kazimierza Szpotańskiego, prof. Mieczysława Pożaryskiego, prof. Józefa Węglarza i prof. Stanisława Szpora.

   Pogrzeb Stanisława Macieja Dąbrowskiego odbędzie się w środę, 2 pażdziernika 2019 r. Msza Św. zostanie odprawiona o g. 10:00 w kościele pw Chrystusa Odkupiciela w Gdańsku-Żabiance. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu Srebrzysko (Nowa Kaplica) o g. 11:30.Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili