Facebook

Nekrologipobierz jako PDF--
download PDF


Z ŻAŁOBNEJ KARTY - Ś. P. ROBERT NOWOTNIK

   W dniu 22.03.2021 zmarł  Kol. Robert Nowotnik, w wyniku powikłań związanych z infekcją SARS-Cov-2, pozostawiając w żałobie żonę i dwoje dzieci.

   Robert dla wszystkich z nas był Kolegą, Przyjacielem, Specjalistą z ogromnym doświadczeniem i Nauczycielem.

   Był też osobą bardzo zaangażowaną w działalność naszej firmy, której stratę odczuwamy bardzo mocno, zarówno zawodowo jak i emocjonalnie.

   Robert rozpoczął swoją pracę w energetyce w PSE Wschód w połowie lat 90-tych, a następnie pracował w Dziale Energetyki i Centrum Projektów Schneider Electric Polska Sp. z o.o. W tym okresie był szczególnie zaangażowany w realizację projektów obwodów wtórnych stacji elektroenergetycznych Nowa Sarzyna oraz Polkowice. Oba projekty były bardzo nowatorskie i wiele rozwiązań było zastosowane po raz pierwszy w Polsce. W marcu 2003 r. rozpoczął pracę w firmie VA TECH Polska, gdzie zajmował się zagadnieniami związanymi z obwodami pierwotnymi i wtórnymi stacji elektroenergetycznych. W 2005 roku rozpoczął pracę w Siemens Sp. z o. o. gdzie przez 16 lat zajmował się zagadnieniami związanymi z elektroenergetyczną automatyką zabezpieczeniową, systemami sterowania i nadzoru oraz monitoringiem jakości energii. Przez wiele lat pełnił funkcje kierownicze i dyrektorskie działów Siemensa związanych z tymi rozwiązaniami technicznymi.

   Ponadto, Robert przez wiele lat zaangażowany był w działalność Komitetu Automatyki Elektroenergetycznej SEP.

   Łączymy się w żałobie z Rodziną Roberta.

   Pozostanie On w naszej pamięci jako wspaniały Przyjaciel.

 

Współpracownicy z Siemens Sp. z o. o.

oraz Komitet Automatyki Elektroenergetycznej SEPNewsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili