Facebook

Nekrologipobierz jako PDF
download PDF


Z ŻAŁOBNEJ KARTY - Ś. P. MIROSŁAW MACIEJ ROWICKI

 

 

   Dnia 9 lipca zmarł Mirosław Maciej Rowicki, założyciel, wydawca i Redaktor Naczelny ukazującego się na Ukrainie polskiego dwutygodnika „Kurier Galicyjski” – największej polskiej gazety w tym kraju. Był absolwentem Politechniki Warszawskiej, warszawiakiem z urodzenia jednak od 2000 r. mieszkał na Ukrainie.

   Kurier Galicyjski, który utworzył w 2007 r., z czasem stał się instytucją posiadającą: portal internetowy, kanał internetowej TV, radio oraz studio filmowe.

   Był zwolennikiem polsko-ukraińskiego dialogu i pojednania, inicjatorem Klubu Galicyjskiego i Spotkań Polsko-Ukraińskich w Jaremczu, organizatorem wspólnych inicjatyw polskich i ukraińskich środowisk kulturalnych i naukowych. Działał też na rzecz wspólnej inicjatywy uniwersytetów Przykarpackiego i Warszawskiego – odbudowy dawnego polskiego obserwatorium astronomicznego na górze Pop Iwan w Czarnohorze.

   Jego Kurier Galicyjski towarzyszył inicjatywom rocznicowym dotyczącym historii polskiej elektryki organizowanym na Ukrainie przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich jak i poszczególne oddziały SEP.

   Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Orderem "Za Rozbudowę Ukrainy".

   Łączymy się w żalu i smutku z Jego Rodziną oraz Redakcją Kuriera Galicyjskiego. To wielka strata dla Polski i Ukrainy.

 

Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich

dr inż. Piotr Szymczak

i Członkowie Stowarzyszenia Elektryków Polskich

 

Pogrzeb Mirosława Rowickiego, redaktora naczelnego „Kuriera Galicyjskiego” odbędzie się w Warszawie we wtorek 21 lipca o godz. 12:00 na cmentarzu Bródnowskim. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w drewnianym kościele p.w. Świętego Wincentego a Paulo (wejście od ul. Św Wincentego).

 

 Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili