Facebook

Nekrologipobierz jako PDF
download PDF


Z ŻAŁOBNEJ KARTY - Ś.P. JERZY PACEK (1926-2020)

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 sierpnia 2020 roku zmarł Kolega Jerzy Pacek, Zasłużony Senior SEP, Członek Koła EL-MAX w Oddziale Lubelskim SEP. 

Uroczystości pogrzebowe odbyły się się w piątek, 28 sierpnia 2020 r. o godzinie 12:00 na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

 

   Jerzy Pacek urodził się 10 lipca 1926 roku w miejscowości Długie Grodzickie, pow. Sokołów Podlaski. Średnią szkołę im. Henryka Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim ukończył w lipcu 1945 roku (podczas okupacji niemieckiej uczył się na kompletach tajnego nauczania).

   W tym też roku rozpoczął studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Łódzkiej . Uczelnię tą ukończył w I951 roku, uzyskując tytuł magistra  inżyniera elektryka.

   Pracę podjął w roku 1951 roku w Wojskowym Przedsiębiorstwie Budowlanym na stanowisku głównego energetyka. W latach 1963-1990 pełnił funkcję dyrektora w następujących firmach: Lubelskim Przedsiębiorstwie

Instalacji Sanitarnych i Elektrycznych, Lubelskim Przedsiębiorstwie Instalacji Sanitarnych i Lubelskim Przedsiębiorstwie Instalacji Elektrycznych.

   1 stycznia 1991 roku przeszedł na emeryturę. Od roku 1995 pracował w Oddziale Lubelskim SEP jako główny specjalista ds. szkoleń. Do SEP wstąpił w lutym 1953 roku będąc przez całe życie bardzo aktywnym działaczem naszego Stowarzyszenia. Pełnił szereg funkcji, między innymi: przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego przez szereg kadencji, przewodniczącego Koła Terenowego, przewodniczącego Koła przy PPH EL-MAX, przewodniczącego Sekcji Instalacji i Urządzeń Elektrycznych, przewodniczącego i członka Komisji Egzaminacyjnych na uprawnienia kwalifikacyjne, wykładowcy na kursach organizowanych przez SEP. Był również rzeczoznawcą w Lubelskim Ośrodku Rzeczoznawstwa.

   Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany, między innymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznaką Zasłużony dla Energetyki, Złotą Odznaką Zasłużony dla Łączności, Srebrną i Złotą Odznaką Honorową SEP Złotą i Srebrną Odznaką Honorową NOT, Odznaką Zasłużony dla Lubelszczyzny, Srebrną i Złotą Odznaką Zasłużony dla Miasta Lublina, Medalem pamiątkowym im. prof. M. Pożaryskiego. Posiadał godność Zasłużonego Seniora SEP.

   Jerzy był bardzo koleżeński, dał się poznać jako dobry i odpowiedzialny organizator w pracy Kół i Oddziału.

   Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili