Facebook

Nekrologipobierz jako PDF--
download PDF


Z ŻAŁOBNEJ KARTY - Ś. P. BEATA SZPOTAŃSKA-WRÓBLEWSKA

 

   Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Beaty Szpotańskiej-Wróblewskiej, Córki Jacka Szpotańskiego – wieloletniego prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich (w trzech kadencjach), Prezesa Oddziału Warszawskiego SEP i Wnuczki Kazimierza Szpotańskiego – założyciela FAE oraz współzałożyciela SEP i wieloletniego Prezesa SEP. Nasz smutek jest tym większy, że od kilku lat wiedzieliśmy o jej ciężkiej chorobie i wielu przebytych operacjach, dających szansę dalszego życia. Walczyła o wyzdrowienie, niestety ta walka zakończyła się.

  Beata urodziła się w 1961 r. w Warszawie. Ukończyła AWF Poznań. Jej pasją były konie i jeździectwo. Startowała w konkursach skoków koni przez przeszkody, reprezentując CWKS-Legia. Była licencjonowanym instruktorem Polskiego Związku Jeździectwa. Razem z mężem Grzegorzem Wróblewskim założyła znane w Polsce sklepy sprzętu jeździeckiego „Stajnia”.

   W środowisku elektryków była postacią bardzo dobrze znaną, aktywnie działającą u boku swojego ojca. Z uwagi na dobrą znajomość języków obcych i historii rozwoju polskiego przemysłu elektrotechnicznego, brała udział w wielu konferencjach i spotkaniach organizowanych przez SEP.

   Pożegnanie Beaty Szpotańskiej-Wróblewskiej nastąpi w poniedziałek 13 grudnia 2021 roku o godzinie 12:00 w Kościele p.w. Św. Karola Boromeusza na Powązkach.Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili