Facebook

Nekrologipobierz jako PDF
download PDF


Z ŻAŁOBNEJ KARTY - Ś. P. ADAM SZALWA

Adam Szalwa (1944-2020)

  4 października 2020 roku odszedł od nas, w wieku 76 lat, kolega Adam Szalwa. Długoletni członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Oddziale Rzeszowskim. Działalność w SEP rozpoczął po ukończeniu Wydziału Elektrycznego w Wyższej Szkoły Inżynierskiej, od założenia Koła w Przedsiębiorstwie Instalacji Budowlanych w 1970 roku. W obecnym roku mija 50 lat  działalności  kolegi Adama w Stowarzyszeniu. Z jego inicjatywy jako prezesa Koła w latach 70-80 ubiegłego stulecia,  był wydawany  Kwartalnik informacyjny SEP, zawierający  nowości techniczne dotyczące  szeroko pojętej elektryczności. W 1995 roku zostaje powołany do Komisji Egzaminacyjnej do spraw nadawania uprawnień budowlanych, uczestniczy w zespole opracowującym  program szkolenia przygotowującego kandydatów ubiegających się o uprawnienia budowlane i  zestawy pytań egzaminacyjnych. Jako długoletni dyrektor Elektromontażu Rzeszów wspierał działalność Stowarzyszenia.

  Działalność w Zarządzie Oddziału Rzeszowskiego SEP rozpoczął w 1975 roku i  jako członek Zarządu   pracował  do roku 2010, w międzyczasie pełniąc przez trzy kadencje funkcję prezesa Oddziału w latach 1981-84: 1994 – 2002. Funkcje członka Sekcji ds. szkoleń, norm i przepisów oraz uprawnień pełnił w latach 2010-2014. Do końca przewodniczył Komisji Kwalifikacyjnej  048.

   Za ogromny wkład pracy w  stowarzyszeniu został odznaczony odznakami honorowymi SEP: srebrną , złotą i szafirową oraz odznaki NOT : srebrną, złotą i diamentową.

   Odszedł prawy człowiek o ogromnej wiedzy i doświadczeniu.

 

Barbara Kopeć

Prezes Oddziału Rzeszowskiego

Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Rzeszów  05.10.2020Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili