Facebook

Nekrologipobierz jako PDF
download PDF


Smutna wiadomość – zmarł Jacek Szpotański

Zmarł
Jacek Szpotański
17.08.1927 - 03.01.2019
Członek Honorowy SEP
Prezes SEP w latach 1981-1987, 1990-1994

 

Całe życie zawodowe związany z elektroenergetyką – inżynier elektryk, absolwent Politechniki Warszawskiej; był synem przemysłowca inż. Kazimierza Szpotańskiego - założyciela największej w Polsce w okresie międzywojennym Fabryki Aparatów Elektrycznych, a także prezesa SEP w latach 1938-1939 oraz w czasie trwania II wojny światowej.
Od 1953 r. aktywnie działał w Stowarzyszeniu Elektryków Polskich, początkowo w macierzystym Oddziale Warszawskim, a następnie w strukturach centralnych SEP, został dwukrotnie wybrany prezesem Stowarzyszenia, a w 1987 r. otrzymał najwyższą godność w SEP – Członka Honorowego. Był także członkiem wielu organizacji technicznych, gospodarczych i społecznych; otrzymał liczne odznaczenia i wyróżnienia, także zagraniczne.
Był Człowiekiem niezwykle przyjacielskim, o dużym poczuciu humoru, życzliwym ludziom i rozpoznawalnym w wielu środowiskach, także poza SEP, krzewicielem zasad koleżeńskiej współpracy, klimatu przyjaźni i zaufania; propagatorem hasła: “SEP Stowarzyszeniem przyjaciół”.

Będziemy Cię, Jacku zawsze pamiętali, jako wielce zaangażowanego Doradcę i Przyjaciela do końca żywo interesującego się losami i przyszłością Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Informacje o uroczystościach pogrzebowych zostaną podane w terminie późniejszym.

 

Prezes SEP
Piotr SzymczakNewsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili