Facebook

Nekrologipobierz jako PDF--
download PDF


OSTATNIE POŻEGNANIE – Ś.P. ZBIGNIEW JAWORSKI (1955-2024)

 

 

Wspaniały kolega i doświadczony inżynier, życzliwy i otwarty dla innych. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę, 16 marca 2024 r. o godzinie
11:00 na cmentarzu przy Maciejowej w Jeleniej Górze.

Działalność w Stowarzyszeniu rozpoczął w 1975 roku w Kole SEP ZE Jelenia Góra, a w kolejnych latach pełnił funkcje Przewodniczącego Komisji Kwalifikacyjnej i Członka Zarządu Oddziału. W latach 2014 – 20188 Prezes Oddziału Jeleniogórskiego SEP.

Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany, między innymi: Złotą Odznaką Zasłużony dla Energetyki, Srebrną, Złotą i Szafirową Odznaką Honorową SEP oraz medalami SEP im. prof. Mieczysława Pożaryskiego i im. prof. Janusza Groszkowskiego.

Aktywnie wspierał funkcjonowanie Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej w Szklarskiej Porębie – jedynego w Polsce muzeum z tak wielką liczbą zgromadzonych eksponatów związanych z elektroenergetyką i prowadzonego społecznie przez członków Oddziału Jeleniogórskiego SEP. Muzeum zapisane jest w rejestrze muzeów w Polsce i zlokalizowane w czynnej elektrowni wodnej, co stanowi dodatkową atrakcję dla licznego grona zwiedzających.

Był autorem i współautorem wydawnictw związanych z działalnością SEP w Regionie Jeleniogórskim., m.in. „XXX lat Jeleniogórskiego Oddziału SEP 1946-1976”, „40 lat Jeleniogórskiego Oddziału SEP 1976-1985”, „50 lat Jeleniogórskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich 1946-1996” oraz „60 lat Jeleniogórskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich, suplement do 50-lecia, lata 1996-2006”. Był współorganizatorem wielu konferencji, seminariów i sympozjów naukowo-technicznych organizowanych przez Oddział Jeleniogórski SEP.

Z wielkim smutkiem i żalem żegnamy człowieka o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, który pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolega o gołębim sercu, potrafiący służyć radą i pomocą w sprawach Stowarzyszenia a także na gruncie koleżeńskim, pozostając jednym z najbardziej zasłużonych członków Oddziału Jeleniogórskiego SEP.

 

Krzysztof Krzyżak

Prezes Oddziału Jeleniogórskiego

Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Jelenia Góra 19.03.2024

 

 Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili