Facebook

Nekrologipobierz jako PDF--
download PDF


JÓZEF BALICKI - OSTATNIE POŻEGNANIE

   Kolega Józef pozostanie na zawsze w naszej pamięci jako dobry fachowiec, wieloletni członek Ciechanowskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich, bardzo oddany sprawom energetyki oraz Naszego Stowarzyszenia.

   Józef Balicki ukończył Politechnikę Wrocławską w specjalności Elektrotechnika Przemysłowa z tytułem inżynier. Był kierownikiem Oddziału Ciechanowskiego „Eltor” Wołomin, a później przez długie lata pracował w Okręgowym Inspektoracie Gospodarki Energetycznej Oddział Ciechanów na stanowisku Inspektora.

   Do Ciechanowskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich należał od początków jego powstania. Kolega Józef od lat był czynnym działaczem Naszego Stowarzyszenia, pełniąc wiele różnych funkcji.

   W latach 1983 – 1984 pełnił funkcje skarbnika w Sekcji Energetyki Przemysłowej przy OW SEP w Ciechanowie, w roku 1984 został jej wiceprzewodniczącym.

   W latach 1984 – 1987 był członkiem Zarządu  Oddziału Ciechanowskiego SEP.

   W kadencji w latach 1998 – 2002 był wiceprezesem Oddziału Ciechanowskiego SEP.

   W latach 2002-2008 był prezesem Oddziału Ciechanowskiego SEP.

   Za swoją postawę jako członek Oddziału Ciechanowskiego SEP został kilkakrotnie doceniony otrzymując od Zarządu Głównego SEP:

     - w 1989 roku srebrną honorowa odznakę SEP,

     - w 2002 roku złotą honorowa odznakę SEP,

     - w 2010 roku medal 90 lecia SEP,

     - w 2013 roku medal im. Prof. Mieczysława Pożarskiego,

     - w 2017 roku medal 40 lecia Oddziału Ciechanowskiego SEP,

     - w 2019 roku medal 100 lecia SEP

oraz jako nieliczny długotrwały działacz naszego Stowarzyszenia „Dyplom Zasłużonego Seniora SEP”.

   Od czasu powołania w 1986 roku Komisji Egzaminacyjnej nr 164 przy Oddziale Ciechanowskiem Stowarzyszenia Elektryków Polskich był nieprzerwanie jej  przewodniczącym.

   Ceremonie pogrzebowe odbyły się w dniu 11 października w kościele parafialnym w Zeńboku, po których to urna z prochami Józefa została złożona do grobu na cmentarzu parafialnym w Zeńboku.

 Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili