Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


I POSIEDZENIE PREZYDIUM RADY FIRM PRZEMYSŁU ELEKTROTECHNICZNEGO i ENERGETYKI SEP

27 kwietnia 2018 r. w siedzibie Zakładu Produkcyjnego ZPUE S.A. we Włoszczowie należącego do Grupy Koronea w odbyło się I posiedzenie Prezydium Rady Firm Przemysłu Elektrotechnicznego i Energetyki (RFPEiE) SEP. Posiedzenie Prezydium poprowadził Przewodniczący Jerzy Kurella, a gościem specjalnym był Piotr Szymczak Prezes SEP oraz Wojciech Kosiński Prezes Zarządu ZPUE S.A. Podstawowym celem spotkania był wypracowania głównych kierunków działania Rady Firm na pierwszy rok jej funkcjonowania.

Po ożywionej i merytorycznej dyskusji Prezydium RFPEiE ustaliło cztery priorytetowe zadania, które zdaniem zebranych są najistotniejsze dla efektywnego działania firm ze sektora elektrotechnicznego i energetycznego w Polsce :

  • Jednolite stosowanie przez Zamawiających „Prawa zamówień publicznych”, w szczególności w zakresie wprowadzenia audytów przed zakupowych u Wykonawców;
  • Standaryzacja umów i procedur pomiędzy firmami sektora energetycznego;
  • Normalizacja i certyfikacja jakości usług i produktów Wykonawców;
  • Tworzenie wspólnego lobby i tworzenie platformy firm sektora energetycznego w zakresie prezentacji rozwiązań formalno-prawnych na forum władz państwowych i legislacyjnych, w tym opiniowanie ustaw i rozporządzeń prawa energetycznego.

Jednocześnie Prezydium Rady postanowiło doprosić do prac RFPEiE przedstawicieli innych stowarzyszeń sektora elektroenergetycznego i energetycznego, w celu opracowywania wspólnych stanowisk w istotnych zagadnieniach dla sektora energetycznego.

Prezydium Rady ustaliło, że głównym kanałem medialno-informacyjnym prezentującym działania Prezydium i FRPEiE będą publikatory i kanały internetowe SEP.

Po zakończeniu obrad Prezydium RFPEiE zebrani zwiedzili Zakład Produkcyjny ZPUE S.A., doceniając najwyższe standardy i organizację pracy jednej z największych, polskich firm produkującej od lat znakomite urządzenia przeznaczone zarówno dla krajowego sektora elektroenergetycznego jak i licznych odbiorców eksportowych na czterech kontynentach.


Uczestnicy I posiedzenia prezydium Rady Firm Przemysłu Elektrotechnicznego i Energetyki SEP przed wejściem do Zakładu Produkcyjnego ZPUE S.A. we Włoszczowie

 


Przewodniczący RFPEiE Jerzy Kurella podczas obrad

 

 

                                                                                              Opracowali: Jerzy Kurella, Jacek Nowicki

                                                                                              Zdjęcia: Krzysztof WolińskiNewsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili