Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


Gdańskie Dni Elektryki 2019

   Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk kolejny raz zorganizowało Gdańskie Dni Elektryki. GDE po raz pierwszy odbyły się na wiosnę (a nie jak dotąd jesienią), czyli w dniach 9-10 maja 2019 r. Zmianie daty towarzyszyła również nowa, odświeżona odsłona wydarzenia ze stałym elementem jakim jest konferencja naukowo-techniczna poświęcona zagadnieniom związanym z elektroenergetyką. GDE miały miejsce w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej oraz w Hotelu Almond Gdańsk.

   W tegorocznej edycji tematyka prelekcji powstała przy współpracy z Partnerami Merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, ENERGA Invest oraz Politechniką Gdańską. Sponsorami i partnerami wydarzenia były firmy: Siemens Sp. z o.o., Ormazabal Polska, Elfeko S.A., SPIE S.A., PGE Energia Ciepła S.A., Grupa Lotos S.A, Fundacja Energa. Tegoroczne Gdańskie Dni Elektryki zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie pod względem organizacji, wprowadzonych innowacji, poziomu naukowego i jakości prezentacji. W wydarzeniu wzięło udział około 300 osób.

   Podczas pierwszego, głównego, dnia GDE odbyła się konferencja elektroenergetyczna, której tematem były „Nowoczesne technologie w stacjach i liniach elektroenergetycznych”. Zagadnienia obejmowały ważne aspekty rozwoju oraz aktualne problemy w dziedzinie elektroenergetyki. Podczas konferencji swoje prelekcje wygłosili przedstawiciele firm sponsorskich, partnerzy oraz prelegenci z Politechniki Gdańskiej i innych uczelni technicznych w kraju. Konferencja stanowiła idealną okazję do rozmów z przedstawicielami środowiska akademickiego oraz branżowego. Następnego dnia zorganizowane zostało seminarium techniczne dla zaproszonych gości w hotelu, dotyczące zagadnień technicznych związanych z projektowaniem i rozwojem sieci elektroenergetycznych. Najlepsze zgłoszone referaty naukowe zostały opublikowane w Zeszycie Naukowym Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej nr 64.

Równolegle z konferencją odbywały się Targi Branżowe, które stanowiły znakomitą okazję do zaprezentowania i zaoferowania swojego produktu, ale także przedstawienia firmy oraz zacieśnienia relacji pomiędzy wystawcami.

Podczas tegorocznych Gdańskich Dni Elektryki odbył się również zjazd Rady Prezesów Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Uczestniczyło w nim ponad 40 prezesów z całej Polski oraz prezes Stowarzyszenia – dr inż. Piotr Szymczak. Obrady dotyczyły aktualnych spraw z działalności stowarzyszenia.

Uroczyste zakończenie głównego dnia stanowił bankiet branżowy dla przedstawicieli środowiska nauki, przemysłu i biznesu. Umożliwił on kontynuację rozmów na tematy rozpoczęte w ciągu dnia.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony wydarzenia gde.sep.gda.pl i już teraz serdecznie zapraszamy na Gdańskie Dni Elektryki w przyszłym roku!

 

Opracowała: Gabriela Fierek, SK SEP PG

Zdjęcia: Oddział Gdańsk SEPNewsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili