Facebook

Newsletter Tydzień w SEP

nr 182 / 24 - 30.09.2018

Newsletter Stowarzyszenia Elektryków Polskich


Olimpijczycy na start!

25 września 2018 r., w Warszawskim Domu Technika NOT spotkali się sekretarze Komitetów Okręgowych z Prezydium Komitetu Głównego OWT. Tym samym zainaugurowano XLV Olimpiadę Wiedzy Technicznej. Olimpiada rozgrywana będzie w roku szkolnym 2018/2019. Spotkanie otworzył i poprowadził Przewodniczący Komitetu Głównego OWT, prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, prorektor Politechniki Warszawskiej.


Trzystopniowe zawody rozgrywane będą w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej. Zawody I stopnia – eliminacje szkolne – odbędą się w całym kraju w piątek, 19 października br. Laureatów poznamy dopiero po finałach w przyszłym roku. Finały XLV OWT (zawody III stopnia) odbędą się w kwietniu 2019 r. w Kaliszu. Ich organizatorem będzie Kaliska Rada Federacji SNT-NOT oraz Wielkopolski Komitet Okręgowy OWT.


na zdjęciu uczestnicy obrad, źródło: enot.pl

Olimpiada Wiedzy Technicznej jest współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Patronem medialnym OWT jest redakcja ukazującego się od 1866 roku „Przeglądu Technicznego”. Zarówno w Komitecie Głównym (KG) jak i w Komitetach Okręgowych (KO) OWT aktywnie uczestniczą Koleżanki i Koledzy z naszego Stowarzyszenia: Paweł Fabijański (KG), Ewa Korzeniowska (KG), Zofia Miszewska (KO Bydgoszcz) i Maria Zastawny (KO Kraków). OWT zalicza się do 5 największych olimpiad pod względem ilości uczestników biorących udział w zawodach I stopnia. Przez kilka ostatnich lat ich liczba przekracza 10 tysięcy zawodników (w pierwszych edycjach było ich ponad 35 tysięcy). Liczba szkół, które uczestniczą w Olimpiadzie wynosi ponad 500. Do zawodów II stopnia kwalifikuje się około 1000 zawodników z blisko 200 szkół, a w zawodach III stopnia (finałowych) bierze udział około 50 finalistów, z czego wielu zostaje laureatami OWT.


oprac. Jerzy Szczurowski
Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili