Facebook

Newsletter Tydzień w SEP

nr 471 / 24.02 - 2.03.2025

Newsletter Stowarzyszenia Elektryków Polskich



Wieści z Koła SEP nr 28 Ziemi Nyskiej

Statutowa powinność – roczne zebranie sprawozdawcze Koła to procedura standardowa, ale nie do końca w Kole gdzie „Zarząd z pomysłem i aktywni członkowie”… czyli Koło SEP nr 28 Ziemi Nyskiej. Tu realizuje się to w sposób nowatorski, by „przyciągnąć’ członków na zebranie, a sami uczestnicy zebrania mają odczuć, że czasu nie zmarnowali. Jak to zrobić – przedstawione zostało na udostęp-nionych kartkach z „Kroniki Koła”.


 

 

 

27  luty (tłusty czwartek) 2025

R O C Z N E 

ZEBRANIE  SPRAWOZDAWCZE 

z

tradycyjnym poczęstunkiem w tle

siedziba ”Tauron Dystrybucja” w Nysie (sala konferencyjna)

Program zebrania:

Wręczenie legitymacji nowym członkom;

Podsumowanie działalności za rok 2024;

Informacja o postępach prac przy tworzeniu Muzeum;

Plan pracy na 2025 rok;

Sprawy różne

Jak lokalna tradycja w Kole nakazuje roczne zebranie sprawozdawcze odbywało się w towarzystwie pączków. Wszak to „tłusty czwartek” jest bohaterem dnia i zebrania. W tenże czwartek każdy zjada ich po kilka najczęściej w doborowym towarzystwie. Konsumowany podczas zebrania smakuje wśmienicie o co postarał się Zarząd organizując spotkanie no i pączki. Nie tylko pączki wprawiły w euforystyczny nastrój , ale też obietnica zwiedzenia (na zakończenie zebrania) zrębów nowego nyskiego muzeum energetyki.

Początek zebrania – to minuta ciszy dla uczczenia pamięci kol. Wiesi Michałek, która pożegnała na zawsze szeregi stowarzyszenia i nasz glob. Z uczestnictwa

w działalności Koła zrezygnował kol. Piotrowski. To nie koniec – jest i pozytyw. Szeregi Koła zasilili nowi członkowie.  Są to koledzy:

- Borys Bujak

- Krzysztof  Nolepa

- Dawid  Repecki

- Jan Kasperski – wstąpił na początku roku – legitymacja „w drodze”.

którym kol. Dorota Stecko – Prezeska Koła wręczyła legitymacje.

W i t a m y  w nyskiej społeczności stowarzyszenia elektryków. Tym sposobem nyskie Koło SEP liczy 90. członków.

Omówienia działalności Koła w 2024 roku nie będę relacjonował, bo poza zwykłymi zebraniami członków Koła SEP nr 28 Ziemi Nyskiej wszystkie interesujące moim zadaniem projekty opisywane były systematycznie w „Tydzień w SEP” co aktywni czytelnicy Newslettera mogą potwierdzić, a zainteresowani szczegółami mają zawsze możliwość powrócić do czynnego non-stop archiwum wydań  „TwS” na stronie Zarządu Głównego SEP.

W podsumowaniu nie zabrakło gratulacji i wyróżnień. Szczere gratulacje dla kol. Roman Sambor z okazji wyróżnienia „Medalem Pożaryskiego” otrzymanym w dowód uznania za twórczą pracę na rzecz mieszkańców miasta Głuchołazy i środowiska elektryków Opolskich. Także w dowód uznania za zaangażowanie w pomoc ludziom i miastu w dobie niewyobrażalnej powodzi.

Podziękowania za organizacje szkoleń i prezentacji otrzymali koledzy: Ewald Mrugała, Grzegorz Kołaczkowski, Marcin Flek, Robert Baraniewicz. Również słowa podziękowania dla kol. Małgosi Klimas za aktywny udział w organizacji spływu, jak i spotkania Andrzejkowego oraz kol. Mariana Osipiuka za organizacje „Porcelanowego wieczoru”. Szczególne wyrazy uznania należą się kol. Wojtkowi Trzaskowskiemu za organizacje Rajdu rowerowego oraz permanentną, wspaniałą logistykę zabezpieczającą wszystkie nasze spotkania. Były też podziękowania dla kol. Lecha Kotlińskiego za wytrwałość w prowadzeniu „Kroniki Koła”, sukcesywne przesyłanie materiałów z działalności Koła dla „TwS” oraz za publikowanie wiadomości o Kole w „Śląskich Wiadomościach Elektrycznych” dwumiesięczniku OZW SEP. Wyrazy wdzięczności kol. Andrzejowi Pietruszewskiemu za ekspresowe umieszczenie Kroniki na stronie internetowej Koła.

W dalszej części wystąpienia kol. Dorota omówiła stan prac związanych z powstawaniem muzeum w budynku „Tauronu” jak i pozyskanych środków finansowych(darowizn) na rzecz muzeum. Były też podziękowania za wielogodzinną pracę i zaangażowanie przy powstawaniu muzeum (montaż gablot wystawowych, segregacja tematyczna eksponatów oraz ich konserwacja) kolegom: Marianowi Osipiukowi, Wojciechowi Trzaskowskiemu, Markowi Sieniawskiemu oraz innym nie wymienionym z nazwiska.

Efekty pracy naszych kolegów mieliśmy okazję podziwiać przebywając w pomieszczeniach przyszłego Muzeum Energetyki. To będzie kolejna perełka do zwiedzania na turystycznej mapie Nysy. Potwierdzają to załączone zdjęcia.

Co nowego będzie realizowane w 2025 roku poza tradycyjnymi projektami (posiadającymi dużą akceptację członków Koła) niech pozostanie jeszcze tajemnicą (będzie ciekawiej się czytało), ale na pewno będą szkolenia, wycieczka techniczna, krajoznawcza czy spotkania środowiskowe.

Głównym organizatorem i architektem tych wszystkich projektów i ich realizacji była i jest prezeska Koła kol. Dorota Stecko czuwająca i inspirująca. Oby tak dalej z pożytkiem dla nie tak już małej społeczności nyskich energetyków, elektryków i innych pokrewnych specjalności zrzeszonych w Kole SEP nr 28 Ziemi Nyskie, a także licznych sympatyków Koła aktywnie wspierających jego działalność. Zachęcam do śledzenia poczynań Zarządu Koła w kolejnych wydaniach „TwS”. Tą relacje wypada zakończyć, bo wszystko ma swoje ramy, których nie powinno się przekraczać (bo … nuda się już czai) o czym informuje…

Kronikarz Koła – Lech Kotliński






Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili