ZAPROSZENIE NA 14. SYMPOZJUM TECHNIKI LASEROWEJ

Przed nami 14. edycja Sympozjum Techniki Laserowej. Tym razem spotykamy się pod koniec lata (9-13 września) w scenerii pięknego zamku w Rynie, z udziałem szerokiej reprezentacji środowiska naukowego - pracowników naukowych, doktorantów i studentów, a także reprezentantów firm koncentrujących swoje rozwiązania w obszarze szeroko rozumianej fotoniki, a szczególnie fotoniki laserowej.
W programie tegorocznej konferencji znajdziecie Państwo zarówno nasze tradycyjne krajowe specjalności fotoniczne, jak i nowe tematy, obejmujące między innymi:
- technikę laserów i wzmacniaczy optycznych;
- modelowanie zjawisk i przyrządów fotonicznych;
- nowe materiały i technologie fotoniczne;
- technologie kwantowej komunikacji i obliczeń kwantowych;
- optoelektronikę w systemach bezpieczeństwa;
- fotonikę zintegrowaną;
- sensorykę fotoniczną;
- fotonikę obrazową;
- fotonikę na przecięciu dróg - czyli we wszelkich aplikacjach oczywistych i nieoczywistych;
- i wszystkie inne tematy, którymi żyje krajowa i światowa fotonika.
A wszystko to przedstawiane przez najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach - naukowców i/lub przedsiębiorców, krajowych i zagranicznych (lista invited lecturers systematycznie uaktualniana na stronie konferencji).
Oprócz prezentacji ściśle naukowych mamy ambicję stworzenia dla Państwa przestrzeni do dyskusji o interdyscyplinarnych projektach badawczych, współpracy naukowej i transferze technologii. Staramy się przyciągnąć przedstawicieli dziedzin wykorzystujących technologie fotoniczne w systemach monitorowania środowiska, zastosowaniach biomedycznych, przemysłowych itp. - zarówno naukowców, jak też przedsiębiorców fotonicznych. Dla aspirujących do tej roli planujemy sesję „elevator pitch” - zapraszając wszystkich, którzy mają ochotę zmierzyć się z krótką, biznesową formą przekazu pomysłów i osiągnięć naukowo-badawczych pod okiem ekspertów z funduszy inwestycyjnych.
I na koniec crème de la crème - intensywne warsztaty nad ostatecznym kształtem strategicznego dokumentu „Fotonika.pl - w którą stronę? Stan obecny i perspektywy rozwoju fotoniki w Polsce” (roboczą wersję dokumentu znajdziecie Państwo znajdziecie Państwo na stronie konferencji pod adresem https://stl2024.pl/Fotonika_pl_-_w_ktora_strone.pdf), podsumowującego prawie dwa lata dyskusji środowiskowych i planowanego do opublikowania przez wydawnictwo Sejmu RP przed końcem roku 2024.
Nie możecie Państwo tego przegapić!
Serdecznie zapraszamy do Zamku Ryn, 9-13 września 2024 r.
Szczegóły na stronie Sympozjum: https://stl2024.pl
Ryszard Piramidowicz, przewodniczący Komitetu Naukowego STL 2024
Krzysztof Anders, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego STL 2024