16. POSIEDZENIE ZARZĄDU GŁÓWNEGO SEP
W dniu 27 czerwca 2024 r. odbyło się 16. zebranie Zarządu Głównego SEP, w którym wzięło udział 11 członków zarządu, w tym 1 osoba w trybie zdalnym oraz zaproszeni goście. Prezes kol. Sławomir Cieślik podzielił się z zebranymi bardzo pozytywną oceną uczestników IV Kongresu Elektryki Polskiej i wraz z kol. Andrzejem Werkowskim – przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego wręczył wszystkim członkom Komitetu podziękowania za wkład pracy, dzięki któremu Kongres został tak wysoko oceniony.
Zebrani przyjęli protokoły: z posiedzenia ZG nr 15, które odbyło się w dniach 10-11 kwietnia 2024 r. oraz PZG nr 10 z dnia 8 maja 2024 r., a sekretarz ZG – A. Konklewska przedstawiła stan realizacji podjętych uchwał i decyzji.
Prezes S. Cieślik poinformował, że w dniach 19-20 czerwca 2024 r. we Lwowie odbyła się konferencja naukowa poświęcona 130. rocznicy zorganizowania Powszechnej Wystawy Krajowej we Lwowie. W trzecim dniu pobytu delegacji SEP we Lwowie, w dniu 21 czerwca, podpisana została ramowa umowa o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Elektryków Polskich, a Uniwersytetem Narodowym Politechnika Lwowska. Podpisanie umowy stanowi realizację wniosku z XL Walnego Zjazdu Elektryków SEP.
Następnie kol. Andrzej Werkowski - sekretarz generalny SEP, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego przedstawił obszerne sprawozdanie z IV Kongresu Elektryki Polskiej, które zostało przyjęte uchwałą Zarządu zawierającą zarówno wysoką ocenę Kongresu, jak i podziękowania dla licznej grupy osób, które przyczyniły się do tego sukcesu. Kol. A. Werkowski zadeklarował, że końcowy raport z Kongresu będzie opracowany do końca września br.
Wiceprezes, skarbnik SEP – kol. Miłosława Kujszczyk-Bożentowicz poinformowała o wynikach finansowych i realizacji budżetu za 4 miesiące 2024 r.
Sprawozdanie z niezwykle bogatej działalności Pracowni Historycznej SEP przedstawił jej kierownik kol. Jerzy Hickiewicz oraz kol. Przemysław Sadłowski, natomiast plan działań na przyszłość – kol. Piotr Rataj.
Ponadto, Zarząd podjął następujące uchwały w sprawach:
- zmiany w Regulaminach Polskiego Komitetu Terminologii Elektrycznej SEP i Polskiego Komitetu Elektrochemicznej Ochrony przed Korozją SEP;
- przyjęcia Regulaminu Centralnej Komisji ds. Sportu i Turystyki SEP;
- ustanowienia, na wniosek Centralnej Komisji Historycznej SEP i Centralnej Komisji Wyróżnień Honorowych SEP, medalu im. Kazimierza Kolbińskiego za zasługi w działalności historycznej;
- nadania Oddziałowi Opolskiemu SEP imienia prof. Antoniego Plamitzera;
- ustanowienia Patronem Roku SEP 2025 – prof. Kazimierza Kopeckiego.
Przyjęto terminarz posiedzeń Zarządu Głównego i Prezydium Zarządu Głównego na II półrocze 2024 r., w tym spotkania świątecznego SEP, które zaplanowano na 12 grudnia br.
opracowanie: Aleksandra Konklewska
Sekretarz Zarządu Głównego SEP