APS ENERGIA S.A. JEST PATRONEM „TYDZIEŃ W SEP” WE WRZEŚNIU
ROZWIĄZANIA APS ENERGIA S.A. W OBSZARZE MAGAZYNOWANIA ENERGII. Magazynowanie energii staje się ważnym elementem systemu elektroenergetycznego. Wprowadzenie niestabilnych źródeł generacji energii wymaga korzystania z mikro regulatorów, a jednym z rozwiązań spełniających tę rolę są systemy bateryjnych magazynów.
APS Energia S.A. zdobyła szerokie doświadczenie w zakresie budowy i obsługi takich instalacji. Przykładowe realizacje:
- Magazyn energii na terenie Operatora Dystrybucyjnego Stoen Operator współpracuje z inteligentną stacją transformatorową z przyłączami do źródeł OZE oraz ładowarką pojazdów elektrycznych (umożliwiająca wykorzystanie zasobnika z pojazdów jako mobilnego źródła energii). Podstawowym zadaniem magazynu energii jest akumulowanie energii, zapewnienie przejścia na pracę wyspową.
- Magazyn Energii w zakładzie przemysłowym, który współpracuje z farmą PV oraz pracuje na potrzeby zasilania zakładu. W tym obiekcie procesy są w pełni zautomatyzowane i odbywają się w niskich temperaturach. Bateryjny zasobnik energii zapewnia przejście na wyspę oraz podtrzymanie gwarantowane odbiorów technologicznych. Zainstalowany bateryjny zasobnik energii składa się z przekształtnika dwukierunkowego 500 kW i baterii litowo-jonowej 250 kWh.
- Zasobnik dwukierunkowy APS do Lokalnego Obszaru Bilansującego Smart Grid Bytom. W układzie samobilansującym zasilanym w z generacji: farmy PV o mocy ok. 100kW, turbin wiatrowych ok. 50 kW (5x10 kW), źródła gazowego 30 kW regulację zapewnia Magazyn Energii 150 kW/250 kWh – z przekształtnikiem naszej produkcji. Doświadczenia uzyskane przy tej realizacji pozwolą na dostawy urządzeń do takich instalacji.
- Magazynu Energii o mocy 60 kW/100 kWh przy współpracy z farmą 0,5 MWp zapewnia przesunięcie profilu obciążenia. Nadmiar energii nieskonsumowanej przez obiekt w ciągu dnia gromadzony jest w zasobniku energii, a następnie zużywany w porze wieczornej i nocnej kiedy produkcja energii z farmy fotowoltaicznej spada.
- Przekształtnik do Wodorowego Magazynu Energii w kolejowej Podstacji Trakcyjnej, tam uczestniczymy w projekcie badawczym, który ma sprawdzić w jakim zakresie ogniwo paliwowe może współpracować z kolejową infrastruktura energetyczną.
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej firmy APS ENERGIA S.A.