Facebook

Newsletter Tydzień w SEP

nr 337 / 16 - 22.05.2022

Newsletter Stowarzyszenia Elektryków Polskich


Głos Członków EUREL Konwencji Krajowych Stowarzyszeń Inżynierów Elektryków Europy w sprawie wojny w UKRAINIE

Drodzy inżynierowie,
Społeczność inżynierów elektryków i elektroników EUREL pragnie niniejszym złożyć hołd wszystkim inżynierom na świecie, którzy na Ukrainie i w innych krajach dotkniętych wojną, często z poświęceniem życia, zdrowia lub wolności, udostępniają swoje umiejętności i opinie w obronie wartości pokoju i minimalizacji ludzkich, społecznych i ekonomicznych skutków wojny.


Stoimy przed trudnymi czasami dla ludzkości ze względu na zmiany klimatyczne, a teraz z wojną na Ukrainie, której wpływ jest globalny i nie ogranicza się do Europy. W EUREL wierzymy, że inżynierowie są po to, aby pomagać ludziom. Tak jak uzdrawianie ludzi jest honorem zawodowym lekarzy, tak naszym zadaniem jako inżynierów jest sprawianie, by życie ludzi było wygodniejsze i łatwiejsze. Inżynierowie chcą dokonać postępu technologicznego ludzkości. Ale nie w dowolny sposób lub dowolnymi środkami.

Dlatego my, inżynierowie EUREL, wzywamy każdego inżyniera na świecie, inżyniera do inżyniera: proszę podnieś swój głos i pomóż położyć kres szalonym działaniom Władimira Putina na Ukrainie, które zabijają niewinnych ludzi.

Można kwestionować wolność słowa i dostęp do niezależnych mediów w Rosji. Dlatego potrzebny jest Twój głos i sieć inżynierów, aby dotrzeć do Rosjan, poinformować ich o sytuacji i pomóc w znalezieniu pokojowego wyjścia z tej wojny.

Prawa natury, które są podstawą pracy inżynierów, nie znają granic, narodowości ani kolorów skóry. Prawa natury nie znają wojny. My jako inżynierowie elektrycy i elektronicy mamy do spełnienia ważną misję we współczesnym świecie, w którym agresja nie jest dozwolona, a granice państw nie powinny mieć znaczenia! Zmienia się klimat naszej planety. Zanieczyszczone są powietrze i woda. Musimy je ratować w skali globalnej. Musimy ratować każde ludzkie życie. Nie możemy niszczyć życia, środowiska i osiągnięć ludzkości wojnami i barbarzyńskimi eksplozjami. Każdy powinien móc żyć w pokoju i kultywować własną indywidualną kulturę.

 

Proszę, pomóż ratować ludzkie życie!

Twoi koledzy inżynierowie i przyjaciele z EUREL

 

 

Carlos Loureiro

Prezydent EUREL

 

Markus B. Jaeger

Przewodniczący Prezydium EUREL

 

Bruksela, 11 marca 2022 r.

 

tłumaczenie: Mieczysław Ronkowski

Prezes Koła SEP nr 1 przy Politechnice Gdańskiej

Przewodniczący Centralnej Komisji Współpracy z Zagranicą SEP

EUREL | Member of the ExCo and BoD

 

 

(pdf wersja angielska)


Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili