Facebook

Newsletter Tydzień w SEP

nr 283 / 8 - 14.02.2021

Newsletter Stowarzyszenia Elektryków Polskich


SPOTKANIE NOWOROCZNE ODDZIAŁU GDAŃSKIEGO SEP

28 stycznia br. SEP Oddział Gdańsk tradycyjnie, jak co roku, zorganizował dla swoich członków oraz sympatyków „SPOTKANIE NOWOROCZNE”, w programie było także krótkie seminarium.


Choć sytuacja związana z COVID-19 zmusiła nas do zorganizowania wydarzenia w formie zdalnej, to mimo to cieszyło się ono dość dużym zainteresowaniem – udział wzięło w nim ponad 80. uczestników.

Podczas spotkania Prezes O/G SEP dr inż. Stanisław Wojtas omówił na wstępie działalność Oddziału w 2020 r. jak również przedstawił propozycje jego aktywności w roku bieżącym.

Jednym z ważniejszych punktów wydarzenia było oficjalne pożegnanie kol. Bożeny Rybiałek, wieloletniej pracowniczki biura Oddziału Gdańsk SEP, która po blisko 40. latach pracy wraz z końcem ubiegłego roku przeszła na zasłużoną emeryturę.


Prezes O/G SEP Stanisław Wojtas oraz kol. Bożena Rybiałek

Korzystając z okazji, wszyscy uczestnicy mieli również okazję poznać kol. Karolinę Siemińską, która z początkiem grudnia 2020 r. zasiliła skład biura na stanowisku referenta.


kol. Karolina Siemińska

Kolejnym punktem programu było przyznanie tytułu „SEP-owca Roku”. Wyróżnienie to wręczane jest nieprzerwanie od 2014 roku, zaś jego celem jest uhonorowanie laureata bądź laureatki za wybitne osiągnięcia w działalności społecznej na rzecz nie tylko Oddziału, ale i całego Stowarzyszenia. Tym razem tytuł ten powędrował do kol. Julii Soleckiej, która w 2020 r. była m.in. inicjatorką akcji „Studencie Koło SEP dla Seniora” polegającej m.in. na zakupie codziennych produktów i leków oraz dostarczaniu ich do miejsca zamieszkania Seniora, a więc pomocy osobom starszym w związku z pandemią koronawirusa. Akcja ta osiągnęła na tyle duże zainteresowanie, że stała się projektem ogólnopolskim SEP.


Prezes O/G SEP oraz laureatka tytułu „SEP-owca Roku 2020” kol. Julia Solecka

Ostatnim punktem wydarzenia było krótkie seminarium, podczas którego prelegenci poruszyli następujące tematy:

  • "Uwagi przydatne w procesie projektowania ochrony odgromowej", dr inż. Stanisław Wojtas,
  • "Czego jeszcze nie wiesz o oświetleniu LED?", dr inż. Kornel Borowski.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom złożono najserdeczniejsze życzenia noworoczne.

 

Opracowanie i zdjęcia: Behnke Marek, SEP Oddział Gdańsk


Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili