Facebook

Newsletter Tydzień w SEP

nr 270 / 9 - 15.11.2020

Newsletter Stowarzyszenia Elektryków Polskich


SEP pracuje pomimo epidemii - Koło SEP w Rogoźnie Wlkp. wspomaga Służbę Zdrowia

Oddział Pilski SEP zdążył z początkiem bieżącego roku (w lutym) zorganizować bardzo udane obchody 40 - lecia istnienia Oddziału i krótko po tym praktycznie działalność towarzysko - rekreacyjna w Oddziale została "zamrożona" przez epidemię koronawirusa. Nie zawiesiliśmy jednak szkoleń i egzaminów na uprawnienia wykonując je zarówno zdalnie, i jak tylko było możliwe to także stacjonarnie z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami ustały natomiast wszelkie wyjazdy, spotkania i wycieczki z Kół, jak też Oddziału.


Nie znaczy to jednak, że "zawiesiliśmy na kołku" inną działalność. Nadal jesteśmy w stałej łączności SKYP-owej, telefonicznej i jak tylko to jest możliwe także osobistej z kolegami z naszego Koła. Wspieramy się jak tylko się daje. Nie została też "zamrożona" nasza wrażliwość na potrzeby innych - często słabszych grup i kolegów.

Z początkiem pierwszej fali wirusa w I i II kwartale roku z inicjatywy trzech kolegów - Piotra Pinczyńskiego, Sebastiana Krawczaka i Henryka Abrahama, uruchomiona została dobrowolna zbiórka pieniężna w celu wsparcia rodzimej Służby Zdrowia. Praktycznie cały "stan osobowy" koła nr 19 w Rogoźnie - czyli ponad 20 osób, złożyło się na zakup środków czystości i wody dla personelu oraz chorych ze Szpitala Powiatowego w Obornikach. Zebrano ponad 2000 zł (daje to średnio po około 100 zł/osobę), za które zakupiono wspomniane środki, których potrzebę uzgodniono z personelem i dyrekcją Szpitala. Potwierdzeniem kierowanej pomocy, ale i skuteczności naszej akcji niech będą wysłane życzenia do personelu i jak również otrzymane podziękowania za wsparcie od Dyrekcji Szpitala w Obornikach Wlkp.

Podziękowanie - zobacz dokument

SEP ROGOŹNO DAROWIZNA - zobacz dokument

 


oprac. Edmund Kuźniak
Prezes koła SEP w Rogoźnie
dokumenty udostępnione przez Koło SEP w Rogoźnie
Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili