Facebook

Newsletter Tydzień w SEP

nr 261 / 22 - 28.06.2020

Newsletter Stowarzyszenia Elektryków Polskich


Oddział Koszaliński SEP w czasie pandemii

To było nowe doświadczenie dla nas wszystkich. Z perspektywy minionych czterech miesięcy można powiedzieć, że oswoiliśmy się z tą szczególną sytuacją adaptując działalność do możliwości.


Wartą podkreślenia, szczególną aktywnością naszego Oddziału były doroczne przygotowania do organizacji kolonii letnich dla grupy 20-osób z polskiej szkoły pod Wilnem na Litwie. Z początkiem okresu pandemii sądziliśmy, że może potrwa to ok. 2 miesiące i skończą się ograniczenia. Dlatego zdalnie organizowaliśmy środki finansowe na transport dzieci oraz ich dwutygodniowy pobyt w Sarbinowie nad morzem. Nie przerywaliśmy pracy z nadzieją, że w pierwszej połowie czerwca po raz kolejny akcja podejmowana przez nasz Oddział zakończy się powodzeniem. Niestety, czas ograniczeń się nie skończył i akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Możemy się jednak pochwalić, że pomimo ograniczeń, które obowiązywały w okresie pandemii przeprowadziliśmy zdalnie egzaminy na uprawnienia, w których uczestniczyły 123 osoby.

Przez cały ten okres wydawany był nasz miesięcznik „SEPIK”, rozsyłany w formie elektronicznej do wszystkich członków Oddziału oraz zamieszczany na naszej stronie internetowej.

Obecnie życie Oddziału stopniowo wraca do normy. W naszym biurze już od pewnego czasu codziennie jest obecna i pracuje jedna osoba.


oprac. Zenon Lenkiewicz – prezes Oddziału
Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili