Facebook

Newsletter Tydzień w SEP

nr 182 / 24 - 30.09.2018

Newsletter Stowarzyszenia Elektryków Polskich


Polska energia w 100-lecie Niepodległości

Po raz pierwszy w historii przedstawiciele wszystkich sektorów związanych z wydobyciem, produkcją, dystrybucją i przesyłem energii spotkali się 27 września br. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, aby uhonorować pracę profesjonalistów, którzy od wielu lat przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Uroczystość „Polska energia w 100-lecie Niepodległości” została zorganizowana pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Energii, Marszałków Sejmu i Senatu przez Polski Komitet Energii Elektrycznej. (Na zdjęciu Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, źródło: Ministerstwo Energii)


Uroczystość w gmachu Politechniki Warszawskiej poprzedziła Msza Święta odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej, koncelebrowana przez metropolitę warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza.


Na zdjęciu Minister Energii Krzysztof Tchórzewski i poseł Marek Suski przed rozpoczęciem Mszy Św. (źródło własne)

Na zdjęciu przedstawiciele SEP w Świątyni Opatrzności Bożej, od lewej: prezes  Piotr Szymczak, Maria Zastawny, Aleksandra Rakowska i Kazimierz Pawlicki (źródło własne)

 

- Na co dzień pracownicy sektora energii pozostają w cieniu. Jednak to ich praca zapewnia nam bezpieczeństwo i sprawnie działającą gospodarkę. Bez ich wysiłku nie mógłby funkcjonować żaden zakład, fabryka czy gospodarstwo domowe, a tym samym nie byłby możliwy rozwój gospodarki – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że polski sektor energii powstał od podstaw 100 lat temu i od samego początku jego największym kapitałem byli ludzie, na co dzień pracujący przy wydobyciu surowców, wytwarzaniu, przesyle i dystrybucji energii. – 100-lecie odzyskania Niepodległości to wspaniała okazja do podziękowań dla pracowników tej branży. Cieszę się, że możemy uhonorować służbę wszystkich tych, którzy kontynuują piękną tradycję tej niezwykle ważnej dla społeczeństwa pracy – podkreślił.


 

Na zdjęciu prezes SEP Piotr Szymczak (rozmawia z prof. Stanisławem Wincenciakiem) obok Aleksandra Rakowska, Kazimierz Pawlicki i Maria Zastawny (źródło własne)

 

Podczas wydarzenia szef resortu energii podkreślił, że działania ministerstwa są spójne i zaplanowane z myślą o przyszłości. - Modernizujemy górnictwo, dywersyfikujemy źródła dostaw energii, zmieniliśmy system wsparcia dla źródeł odnawialnych i stawiamy na rozwój innowacyjnych technologii. Z optymizmem patrzymy w przyszłość. Wiemy doskonale, że przed nami ciągłe wyzwania, dlatego bardzo ważna jest współpraca całego sektora. Dzięki temu założone przez nas cele stają się coraz bardziej realne, razem możemy więcej – podkreślił.


 

Na zdjęciu wiceprezes ZG SEP Kazimierz Pawlicki w rozmowie z członkiniami ZG- Józefą Okładło i Marią Zastawny (w głębi członkini ZG SEP Miłosława Kujszczyk- Bożentowicz) (źródło własne)

 

Na uroczystość przybyło liczne grono członków naszego Stowarzyszenia m.in. prezes SEP Piotr Szymczak, były prezes Jerzy Barglik, członkowie ZG SEP: Józefa Okładło, Maria Zastawny, Miłosława Kujszczyk- Bożentowicz, Mieczysław Żurawski, prezes Oddziału Poznańskiego Aleksandra Rakowska, prezes Oddziału Bielsko- Bialskiego Janusz Juraszek, dyrektorzy agend gospodarczych SEP i wielu innych. Podczas wydarzenia zostały wręczone odznaczenia państwowe oraz resortowe „Za zasługi dla rozwoju energetyki”, „Zasłużony dla górnictwa” i „Zasłużony dla przemysłu naftowego i gazowniczego”. Spotkanie uświetnił recital znanego aktora, piosenkarza i artysty kabaretowego z Krakowa Jacka Wójcickiego.


Na zdjęciu od lewej: Miłosława Kujszczyk-Bożentowicz, Piotr Szymczak oraz Piotr Biczel i Radosław Gutowski
z Polskiego Komitetu Elektromobilności SEP (źródło własne)


Na zdjęciu: występ Jacka Wójcickiego (źródło własne)


oprac. Jerzy Szczurowski
Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili