Facebook

Aktualnościpobierz jako PDF
download PDF


INAUGURACYJNE POSIEDZENIE KOMITETU HONOROWEGO OBCHODÓW 100-LECIA STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH W MINISTERSTWIE ENERGII

   Z udziałem podsekretarza stanu Tadeusza Skobla, pod nieobecność Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego, odbyło się w dniu 29 marca br. w siedzibie Ministerstwa inauguracyjne posiedzenie Komitetu Honorowego Obchodów 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Minister Tchórzewski przyjął godność Przewodniczącego Komitetu.

   Bogaty program obchodów 100-lecia SEP przedstawił prezes Stowarzyszenia - dr inż. Piotr Szymczak.

   Obchody jubileuszu zakończą się podczas spotkania świąteczno-noworocznego w grudniu.

   Po prezentacji programu obchodów 100-lecia odbyła się merytoryczna dyskusja, w której poruszano sprawy tak jubileuszu, jak – a w zasadzie przede wszystkim – programu III Kongresu Elektryki Polskiej. Wskazywano i podkreślano konieczność wyeksponowania podczas jego obrad niektórych tematów, takich jak pozyskiwanie młodzieży i kształcenie elektryków, etos inżyniera – elektryka, a także niektórych problemów ściśle branżowych oraz ustosunkowanie się do bogatego dorobku II Kongresu, który odbył się w 2016 r. i pozostawił Raport „Energia elektryczna dla pokoleń”.

   Na zakończenie prezes P. Szymczak podziękował Ministrowi K. Tchórzewskiemu za przyjęcie godności Przewodniczącego Komitetu Honorowemu Obchodów 100-lecia SEP i prosił wiceministra T. Skobla o przekazanie Ministrowi informacji o spotkaniu. Podziękował także zabierającym głos za wypowiedzi oraz zgłoszone propozycje i wnioski.

Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie członków Komitetu Honorowego.

 

Opracował:

Janusz M. Kowalski

Rzecznik III KEP

Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania Komitetu Honorowego Obchodów 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Ministerstwie Energii

[fot. Janusz M. Kowalski]Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili